WORLDS 2020

Každý správny hráč League of Legends počul o profesionálnej scéne tejto veľmi populárnej hry. Od začiatku októbra po november sa najlepšie tímy stretnú na majstrovstvách sveta, Worlds. Dvadsaťdva tímov z dvanástich rôznych líg súťaží v Šanghaji o najlepší tím globálnej League of Legends a o vytúžený Summoner’s Cup.

Pätnásť dní súťaže rozložených do takmer mesiaca hry, hlavný turnaj Worlds 2020 združuje najlepších šestnásť tímov a určuje najlepší zo všetkých.

Tento rok sa slávnostný ceremoniál na futbalovom štadióne Pudong v Šanghaji rozdelil na niekoľko rôznych častí: otvoril ho virtuálny K-popový súbor K / DA v prevedení rozšírenej reality, po ktorom nasledovala melódia hymien z minulých svetových udalostí. Na konci, keď boli hráči predstavení, sa na pódiu objavila virtuálna, týčiaca sa verzia postavy ligy Galio – známa ako kamenný kolos.

Aj napriek nepriaznivým okolnostiam týkajúcich sa pandémie sa zúčastnilo okolo 6 000 ľudí, ktorí sledovali, ako Kórejčania Damwon Gaming v zápase porazil čínsku spoločnosť Suning Gaming.

Leave a Reply